
OML50 C - LED ARRAY UP HO 984mm 930 DIM5
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0.7 |
| Information | CLUSTER UP: 2663lm/m
INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY
(DALI-2 standard)
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | E |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 18,1W / CRI>90 (R9: 50) / 3000K / 2621lm |
| TM-30 Values | Rf: 92 / Rg: 100 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 2621lm // 18,1W // 145lm/W |
| LED technics (luminaire) | 2121lm // 20,8W // 102lm/W |
Additional
| Options | WIRELESS CONTROL DIM5 |