
D-LINER 30 INF LOC1 1114 93058 DIM5 B-B
General
| Location | Indoor |
| Fixation | Ceiling |
| Installation | Recessed |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Adjustability | non adjustable |
| Information | 48 x REFLECTOR 58°
INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY 520mA-DC
INCL.1 x CABLE 5 x 0,75mm² - 0,5m + WIELAND PLUG GST18i5 male pastelblue |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | C |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 17,3W / CRI>90 / 3000K / 3058lm |
| LED technics (light source) | 3058lm // 17,3W // 177lm/W |
| LED technics (luminaire) | 2419lm // 19,9W // 122lm/W |
Downloads
Ceiling compatibility
Please find an overview of the suitable ceiling types for this specific product.