
OML50 - PRISMATIC LENS D HO 1968mm 940 B
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 2.4 |
| Information | INCL.LED POWER SUPPLY
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 46,5W / CRI>90 (R9: 50) / 4000K / 7274lm |
| TM-30 Values | Rf: 90 / Rg: 101 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 7274lm // 46,5W // 160lm/W |
| LED technics (luminaire) | 5856lm // 53,5W // 110lm/W |