
OML50 - PRISMATIC LENS D HE 1640mm 940 B
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 2.1 |
| Information | INCL.LED POWER SUPPLY
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 24,4W / CRI>90 (R9: 50) / 4000K / 4158lm |
| TM-30 Values | Rf: 90 / Rg: 101 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 4158lm // 24,4W // 171lm/W |
| LED technics (luminaire) | 3347lm // 28,1W // 119lm/W |