
OML50 - LED ARRAY D HO CORNER R1675 45° 930
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Information | CLUSTER DOWN: 3848lm/m
INCL.LED POWER SUPPLY
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 32,6W / CRI>90 (R9: 50) / 3000K / 5069lm |
| TM-30 Values | Rf: 92 / Rg: 100 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 5069lm // 32,6W // 155lm/W |
| LED technics (luminaire) | 4096lm // 37,5W // 109lm/W |