
LOGIC W L A
LOGIC WALL LINEAR
Alu Grey - 304 32 01 83 A
CRI
CCT
General
| Location | Indoor, Outdoor |
| Fixation | Wall |
| Installation | Recessed |
| Cutout shape | rectangle |
| Cutout size (mm) | BOX |
| Min. recessed depth (mm) | 110-135 |
| IP | IP65 |
| IK | IK03 |
| Weight (kg) | 1 |
| Adjustability | non adjustable |
| Information | INCL.GLASS SBL
INCL.LED POWER SUPPLY 350mA-DC
INCL.1 x PG11 |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | D |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 9,5W / CRI>80 / 3000K / 1480lm |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 1480lm // 9,5W // 156lm/W |
| LED technics (luminaire) | 135lm // 10,9W // 12lm/W |
Additional
| Requirements | CONCRETE BOX 191
CONCRETE PACK LOGIC W L |
Technical data was measured in optimum conditions.
Downloads
Following downloads are available: