
OML50 CT - 48V 200W 2,5m + PRISMATIC LENS D HO 2624mm 930 DIM5 B
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 4.1 |
| Information | INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY
(DALI-2 standard)
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 62W / CRI>90 (R9: 50) / 3000K / 9520lm |
| TM-30 Values | Rf: 92 / Rg: 100 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 9520lm // 62W // 153lm/W |
| LED technics (luminaire) | 7664lm // 71,3W // 107lm/W |
Additional
| Options | WIRELESS CONTROL DIM5 |