
D-LINER 19 SBL LOC2 1220 930 DIM5 B
General
| Location | Indoor |
| Fixation | Ceiling |
| Installation | Recessed |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Adjustability | non adjustable |
| Information | INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY 780mA-DC
INCL.1 x CABLE 5 x 0,75mm² - 0,5m + WIELAND PLUG GST18i5 male pastelblue |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | F |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED flex 30W / CRI>90 (R9: 59) / 3000K / 3120lm |
| SDCM | SDCM3 |
| LM80 | L70 > 30000 |
| LED technics (light source) | 3120lm // 30W // lm/W |
| LED technics (luminaire) | 2340lm // 34,5W // 68lm/W |
Downloads
Ceiling compatibility
Please find an overview of the suitable ceiling types for this specific product.