
OML50 - LED ARRAY D HO CORNER V90° 940 DIM5
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Information | CLUSTER DOWN: 4029lm/m
INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY
(DALI-2 standard)
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | 2 x (LED cluster 16,3W / CRI>90 (R9: 50) / 4000K / 2643lm) |
| TM-30 Values | Rf: 90 / Rg: 101 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 5286lm // 32,6W // 162lm/W |
| LED technics (luminaire) | 4272lm // 37,5W // 114lm/W |
Additional
| Options | WIRELESS CONTROL DIM5 |