
OML50 - INFORM D HO 1312mm 8+8LED 94063 B
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Information | CLUSTER DOWN: 2776lm/m
INCL.LED POWER SUPPLY
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 24,2W / CRI>90 (R9: 50) / 4000K / 3642lm |
| TM-30 Values | Rf: 90 / Rg: 101 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 3642lm // 24,2W // 151lm/W |
| LED technics (luminaire) | 2573lm // 27,8W // 92lm/W |