
OML50 CT - 48V 100W 1,5m + PRISMATIC LENS D HO 1640mm 930 DIM5 B
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 2.7 |
| Information | INCL.DIMMABLE LED POWER SUPPLY
(DALI-2 standard)
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | DALI |
| Energy class | D |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 38,8W / CRI>90 (R9: 50) / 3000K / 5950lm |
| TM-30 Values | Rf: 92 / Rg: 100 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 5950lm // 38,8W // 153lm/W |
| LED technics (luminaire) | 4790lm // 44,6W // 107lm/W |
Additional
| Options | WIRELESS CONTROL DIM5 |