
OML50 C - LED ARRAY UP HO 2296mm 930
General
| Location | Indoor |
| IP | IP20 |
| Weight (kg) | 1 |
| Information | CLUSTER UP: 2663lm/m
INCL.LED POWER SUPPLY
CABLING 1 CIRCUIT |
Electrical
| Class | I |
| Dimming type | non-dimmable |
| Energy class | E |
| Certificates | EPD, RCM |
Lightsource
| Light source | LED |
| LED information | LED cluster 42,3W / CRI>90 (R9: 50) / 3000K / 6115lm |
| TM-30 Values | Rf: 92 / Rg: 100 |
| SDCM | SDCM3 |
| Riskgroup | RG1 |
| LM80 | L80 > 60000 |
| LED technics (light source) | 6115lm // 42,3W // 145lm/W |
| LED technics (luminaire) | 4949lm // 48,6W // 102lm/W |